A te tested, a te döntésed!

Álmod követése nem a könnyű élet garanciája. Az élet általában még több kihívást fog tartogatni számodra. (...) Itt az esély számodra, hogy kivirágozz - és lásd, ki is vagy valójában.

Várandóság, sport, táplálkozás.

Életünk folyamán nagyon fontosnak tartom az egészséges életmód betartását, és ez nem csak a várandóság ideje alatt szükséges.

Ide tartozik a rendszeres mozgás, az egészséges táplálkozás, stressz mentes élet, megfelelő pihenés.

Azt gondolom, várandóságunk ideje alatt, jobban oda figyelünk az életmódunkra. Odafigyelünk mit eszünk, mennyit pihenünk, mennyit dolgozunk, milyen környezetben vagyunk, és mennyit és hogyan mozgunk.

Személy szerint elmondhatom, hogy várandóságom jelenleg a 19 hétnél jár, de ez nem akadály számomra, hogy folytassam amit már 5 éve csinálok, a testépítést,heti 3 alkalommal.
Majd addig, ameddig bírni fogom.

Odafigyelek, hogy ne erőltessem meg magam, kisebb súlyokkal dolgozom, és ha kell a sorozatok között több pihenő időt tartok,

Az étkezésre is odafigyelek, de nem tarok jelenleg kőkemény diétát. Viszont fontos, hogy ne édességgel, cukorral, zsírral, fehér kenyérrel tömjem tele magam. Nem játszik a bármit megeszek mert kívánom effektus. Viszont a gyermekem nem szenved hiányt. Megkapja a megfelelő mennyiségű egészséges táplálékot. Mindemellett természetes a mozgás.

Fontos a fehérjedús, vitamin dús táplálkozás.

Néhány előny, miért fontos a mozgás a várandóság alatt:

Gyorsabb regenerálódás a szülés után

Terhesség alatt jobb közérzet és magabiztosság

Kevésbé vizesedő lábak ( Nálam még egyáltalán nem jelentkezett)

Nagyobb placenta, ami több tápanyagot biztosít a babának

Kisebb az elhízás kockázata, amit a nagyobb zsírraktározás okoz

Az elhízáshoz annyit fűznék hozzá, hogy sajnos nagyon sok nő beleesik ebbe a hibába, és akiket nemrég láttam a szülés után, sokuk el van hízva. Ezt az oda nem figyelés, és feltehetően a mozgáshiány eredményezi. Beszélhetünk genetikáról is, de azt gondolom, ha odafigyelünk meg lehet akadályozni az elhízást. 
Én a terhességemet 65 kilóval kezdtem, 19 hetesen tartok 68 kilónál. Azon vagyok, hogy ne legyen magad ez a szám. Teszek érte.

Erősebb alsóhát, ami csökkenti az alsó hátban jellemző fájdalmat

Megnövekedett energia szint- Ez megvan

Csökken a visszértágulat valószínűsége- Még nincs

Csökken a császármetszés veszélye

Nagyobb esély az időben, vagy pár nappal korábban történő szülésre

Az edzés segít felkészíteni a vajúdás során és szüléskor az anyát érő stresszre

Pár jó tanács, akik a várandóság alatt edzenek:

1. A szívritmusod sose lépje át a 140-et. Pontosan ezért mindig gondosan mérd a pulzusodat az edzés során. Ez rettentő egyszerű, csak tíz másodpercig számolod a szívdobbanások számát és beszorzod hattal. Így kapod meg a percenkénti pulzusszámodat. Ha normál tempóban gyalogolsz, elkerülheted ezt a problémát.

2. A testhőmérsékleted sose lépje át a 38 fokot. Ennek megfelelően gyalogolj kellemes tempóban és kerüld a forró és nyirkos helyeket. A legjobb, ha korán reggel, vagy késő délután sétálsz. Ne öltözz túlzottan melegen. Ha sétálnál inkább otthon, akkor olyan futópadot válassz, amit magad tudsz állítani. Ha más mozgásformára vágysz, ajánlott még úszni is.

Ha a teherbe esés előtt is aktívan sportoltál és súlyzóztál, akkor ezt a tevékenységet mérsékelt intenzitással egészen addig folytathatod, amíg az edzés nem jár a fenti két pont túllépésével, vagyis a pulzusod és a testhőmérsékleted normális marad, továbbá a már korábban említett egyensúly nem bomlik meg. De továbbra se feledd, hogy nem az eredményeid megjavítása a cél, hanem a fittségi állapot fenntartása.

Növeld a sorozatok közti pihenőidőt két percre, hogy megőrizd a normális testhődet és alacsony pulzusodat

Testrészenként csak két gyakorlatot végezz 3-3 sorozattal

Olyan terhelést válassz, amivel 12-15 ismétléseket tudsz végezni és felejtsd el a bukásig történő gyakorlatvégzést

Kerüld az olyan gyakorlatokat, amelyek során elvesztheted az egyensúlyodat, mint a guggolás vagy kitörés. Helyettük inkább végezz ülő lábhajlítást és lábnyújtást gépeken. 
Egyébként is, ha tudsz gépeken dolgozni, akkor ez a legjobb időszak, hogy igénybe is vedd őket.
Általában ajánlott szabad súlyokkal dolgozni, de a terhesség nem ez az időszak. A gépek ugyanis biztonságossá teszik a gyakorlatokat, stabilizálják az izmokat, mint a has, vagy a medence körüli izmok, amelyek így nem aktívak.
Ez pedig jó dolog, hiszen ezeken a testrészeken nem túl jó stressznek kitenni a szervezetet. A gépek segítségével az ízületi sérüléseket is elkerülheted. A várandósság során ugyanis az ízületek lazulnak. A szülésre történő felkészülés során az érintett szalagok és inak megnyúlnak. Ezért jóval nagyobb a lágyszövetek sérülésének veszélye, főleg szabad súlyok használatakor.

Ha mégis maradsz a szabad súlyoknál, gondosan válaszd meg a gyakorlatot és annak végrehajtási módját.

Kerüld a hasedzéseket: mint ahogy minden olyan gyakorlatot kerülni kell, ami a hasi részen traumát okozhat. Kerüld az olyan gyakorlatokat is, ahol hasra kell feküdnöd. A fekvő lábemelést helyettesítsd vagy álló, vagy ülő lábemeléssel.

Ne tartsd vissza a lélegzetedet gyakorlat közben, mert így a baba oxigénellátását is befolyásolod Ha ezeket az egyszerű szabályokat betartod, sokkal kellemesebb élmények fognak megmaradni számodra a várandósság és szülés idejéről.


img_20160306_083925.jpgimg_20160306_093948_228.jpg




Amíg az oldal tulajdonosa nem helyez el itt tartalmat, addig a mai napi leglátogatottabb oldalak listája jelenik meg!

{KATEGORIA_LEGLATOGATOTTABB_MAI

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 5
Heti: 1
Havi: 68
Össz.: 7 825

Látogatottság növelés
Oldal: Edzés és várandóság
A te tested, a te döntésed! - © 2008 - 2024 - monifittness.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weblap készítő egyszerű. Weboldalak létrehozására: Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »